Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas - Tak, pomagam
17.12.2013.

thumb_caritas.gif06 i 07 grudnia  uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką nauczycieli  zbierali  artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących. Zbiórka miała miejsce w Biedronce na ul. Będzińskiej w Czeladzi.

Dziękujemy pięknie  kierownictwu Biedronki za wszelką życzliwość.

 Dziękujemy wszystkim darczyńcom bez wsparcia i hojności których nie udałoby się zebrać tak wielu produktów żywnościowych.

Czytaj całość…
 
Piekliśmy ciasta dla Hospicjum
17.12.2013.

thumb_img1.jpg25 listopada  w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbył się  Koncert Charytatywny na rzecz budowy Hospicjum stacjonarnego.  Wspomogliśmy ten szczytny cel poprzez ofiarowanie ciast przygotowanych przez rodziców  i uczniów naszej szkoły.  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom  zaangażowanym w tę pomoc.

 
Maraton Pisania Listów
10.12.2013.

thumb_logo_ai.jpgW dniach 14-15 grudnia,  w około 200 miejscach w całej Polsce, odbędzie się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. Nasi uczniowie wezmą w nim udział pisząc listy w szkole 13 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W całym kraju piszemy w weekend 14-15 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

Czytaj całość…
 
Dziennikarska nagroda dla gimnazjalistki
26.11.2013.

thumb_dyplom.jpg22  listopada 2013 r. w Domu  Kultury w Rybniku – Niewiadomiu  nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie XII  Regionalnego Konkursu Dziennikarskiego „Świat według ciebie”. Tematyka prac konkursowych  dotyczyła  aktualnych problemów młodych ludzi i środowiska, w którym żyją. Mogło  to być coś, czego sami doświadczyli, coś czym się interesują, coś co zaobserwowali. 

Czytaj całość…
 
Z wizytą w Atenach
18.11.2013.
thumb_grecja1.jpgW dniach 24 -28 września 2013 roku mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wizycie roboczej w ramach projektu Comenius „SOS Students Online Safety”. Przez pięć dni mieszkaliśmy w domach greckich rodzin w miasteczku Anoixi (niedaleko Aten). Przez ten czas sporo dowiedzieliśmy się na temat tradycji, obyczajów i kultury naszych nowych przyjaciół. Zobaczyliśmy wiele wspaniałych miejsc, dzięki czemu doceniliśmy urok i piękno tego wspaniałego państwa.
Czytaj całość…
 
Człowiek z Nadziei
18.11.2013.
thumb_waesa.jpg14 listopada 2013 r. klasa III a doświadczała lekcji historii niecodziennej – obejrzała film w kinie Cinema City w Sosnowcu pt. „Wałęsa. Człowiek z Nadziei”. Reżyser – zdobywca Oskara Andrzej Wajda przedstawił historię wielkich przemian, które przetoczyły się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań  na gdańskim osiedlu. Opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi MARZENIE O WOLNOŚCI. Człowiek kontrowersyjny, wyśmiewany, zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla. Wielki Polak!  Ciekawa lekcja, wzruszająca, film godny polecenia.
 
Święto Niepodległości
13.11.2013.

thumb_dsc_0347.jpg11 listopada 2013 r. Burmistrz Miasta Czeladź Teresa Kosmala zaprosiła wszystkich Mieszkańców Czeladzi na miejską uroczystość z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku, uroczystość rozpoczęła celebrowana o godz. 10.00, w kościele św. Stanisława B.M., msza św. w intencji Ojczyzny.

Czytaj całość…
 
W mieście Kraka
04.11.2013.
thumb_krak1.jpgDnia 30 września  2013 r.odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestniczyły w niej klasy IIIa oraz IIIc wraz z opiekunami. W dawnej stolicy Polski zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, katedrę wraz z Kaplicą Zygmuntowską, Smoczą Jamę, Trakt Królewski oraz Rynek i najciekawsze – muzeum multimedialne w podziemiach miasta Kraka. Pogoda dopisała, więc na długo zachowamy słoneczne wspomnienia z tej wyprawy w pamięci
Czytaj całość…
 
XIII Dzień Papieski
22.10.2013.
thumb_dzien.jpg13 października obchodziliśmy XIII już Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II.
Czytaj całość…
 
Kotom może pomagać każdy
22.10.2013.
thumb_koty.jpgWrażliwość i chęć pomocy braciom najmniejszym sprawiły, że młodzież Gimnazjum nr 2 w Czeladzi wspomogła działającą na terenie Sosnowca Kocią  Przystań. Koce, miseczki, karma sucha, mokra, książki, to wszystko,  dzięki hojności rodziców i uczniów naszego gimnazjum udało się nam zebrać i przekazać na potrzeby kociarni w Sosnowcu.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 285