1% podatku
14.01.2014.
cygan.jpg
 
Konkurs Wiedzy o Czeladzi dla klas II
14.01.2014.

W załączniku przedstawiamy wytyczne do konkursu. Prosimy o zapoznanie się z materiałem

 wytyczne_do_konkursu.doc wytyczne_do_konkursu.doc

 
Dla odważnych OMG!
08.01.2014.

omg_logo.jpgCo to takiego OMG? To Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów, warto dodać, że ogólnopolska. Jest ona traktowana przez Ministerstwo Edukacji na równi z Wojewódzkimi Konkursami Przedmiotowymi pod względem uprawnień, jakie mogą uzyskać startujący w niej uczniowie. Każdy uczestnik, który zostanie laureatem  tej olimpiady będzie  traktowany na równi z laureatem konkursu wojewódzkiego tzn. będzie zwolniony z pisania części matematyczno –przyrodniczej na egzaminie gimnazjalnym (uzyska wynik  procentowy 100%)  i otrzyma ocenę celującą na świadectwie z matematyki. 

Czytaj całość…
 
Z wizytą u naszych przyjaciół w Niemczech...
05.01.2014.

thumb_niemcy1.jpgW dniach 2 – 6 grudnia 2013 roku w ramach projektu Comenius „SOS Students Online Safety” odwiedziliśmy Halle (Saale). Razem z nami w wizycie brały udział koordynator projektu pani Katarzyna Pilc oraz nauczycielka języka niemieckiego pani Agnieszka Spyrka. Miasto Halle położone jest we wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Przez trzy dni mieszkaliśmy z niemieckimi rodzinami i wraz z nimi spędzaliśmy czas.

Czytaj całość…
 
CZAD - cichy zabójca!
19.12.2013.

thumb_czad.jpgW dniu 6.12.2013 r. nasza szkoła gościła przedstawiciela Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Zawodowy strażak przeprowadził z uczniami III klasy gimnazjum bardzo ciekawe zajęcia na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla (czadem, CO). Tlenek węgla, potocznie zwany czadem stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Jest gazem bezbarwnym i bezwonnym, dlatego często nazywany jest „cichym zabójcą”. Szczególne zagrożenie stanowi w okresie grzewczym, kiedy w wielu domach centralne ogrzewanie stanowi piec gazowy lub węglowy.

Czytaj całość…
 
Kartki dla hospicjum
17.12.2013.
thumb_kartka.jpgJak co roku uczniowie naszego gimnazjum w okresie przedświątecznym tworzyli kartki Bożonarodzeniowe. Kartki przekazaliśmy dla Hospicjum, które obdarzy nimi swoich podopiecznych, darczyńców i przyjaciół. Wszystkim uczniom zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy
 
Kromka Chleba
17.12.2013.
thumb_pead_plakat.jpgSzkolne Koło  Caritas włączyło się w ogólnopolską akcję charytatywną Kromka Chleba.

Zbieraliśmy kaszę jęczmienną m.in.dla Jadłodajni Caritas w  Olkuszu.

Jadłodajnia czynna jest 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Głównym jej celem  jest zabezpieczenie gorącego posiłku osobom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem: ubogim, bezdomnym, samotnym, chorym, uzależnionym, w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj całość…
 
Szkolne Koło Caritas w Auchan
17.12.2013.
dom.jpg12 XII 2013 r.  po raz kolejny Szkolne Koło Caritas wyruszyło do Auchan w Sosnowcu aby zbierać środki pieniężne na budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Młodzież bardzo chętnie angażuje się tego typu akcje, krzewiąc zasadę miłości bliźniego. Wszystkim wolontariuszom z serca dziękujemy. Byli to: Julia Śliwa, Paulina Gawlas, Patrycja Ciwiś, Maja Mańczykowska, Klaudia Strzelczyk,  Oliwia Gałużny, Paulina Sołtysik, Magda Wnuk, Julia Lis, Dominika Musiał, Małgosia Górska, Sebastian Gadecki, Angelina Janus, Paulina Gala, Angelika Zwierzchowska, Ola Napieraj, Mikołaj Kubicki, Angelika Bandachowicz, Aneta Gruszka, Ania Szafruga, Kasia Lach, Mikołaj Dryja, Klaudia Morga, Ala Urbanowicz, Sandra Żak, Klaudia Kielesińska, Natalia Małczęć, Kacper Majda, Piotr Kwiatkowski.
 
Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas - Tak, pomagam
17.12.2013.

thumb_caritas.gif06 i 07 grudnia  uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką nauczycieli  zbierali  artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących. Zbiórka miała miejsce w Biedronce na ul. Będzińskiej w Czeladzi.

Dziękujemy pięknie  kierownictwu Biedronki za wszelką życzliwość.

 Dziękujemy wszystkim darczyńcom bez wsparcia i hojności których nie udałoby się zebrać tak wielu produktów żywnościowych.

Czytaj całość…
 
Piekliśmy ciasta dla Hospicjum
17.12.2013.

thumb_img1.jpg25 listopada  w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbył się  Koncert Charytatywny na rzecz budowy Hospicjum stacjonarnego.  Wspomogliśmy ten szczytny cel poprzez ofiarowanie ciast przygotowanych przez rodziców  i uczniów naszej szkoły.  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom  zaangażowanym w tę pomoc.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 293