Najlepszy z Najlepszych - I miejsce w Czeladzi!
23.04.2014.
thumb_konkurs.jpg15 kwietnia 2014 r. w Muzeum Saturn odbył się finał Konkursu  Wiedzy o Czeladzi. Wiodący tematem była II wojna światowa. Naszą szkołę reprezentowali:  Sebastian Gadecki  i Bartek Jakubczak. Chłopcy odpowiadali na 20 pytań.
Czytaj całość…
 
Młodzi aktywni
06.04.2014.

thumb_img_0029.jpg31 marca 2014 r. w gościnnych murach Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Czeladzi w ramach rekrutacji  do Sejmu Dzieci i  Młodzieży odbyła się debata  na temat: Jak czeladzka młodzież może aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i  politycznym? Organizatorami spotkania i moderatorami debaty  byli Joanna Toporek i Mateusz Banaszczyk z Gimnazjum  nr 2, którzy starają się o młodzieżowe mandaty poselskie.

Czytaj całość…
 
W drodze po mandat posła
06.04.2014.

thumb_debata2.jpg  

W DRODZE PO MANDAT POSŁA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

                                                                                                                                                                28 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 2 w Czeladzi  odbyła się debata zorganizowana przez uczennice klasy  III a Weronikę Dyszy i Ewelinę Jeleń na temat : ,,Co daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?''.Jest to działanie wpisujące się w rywalizację o uzyskanie mandatu posła na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Czytaj całość…
 
Kwiaty dla Hospicjum
05.04.2014.
thumb_kwiaty_dla_hospicjum1.jpgRozkwitający wiosną żonkilowy klomb przy naszej szkole jest widocznym znakiem  współpracy z  Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Uczniowie Gimnazjum nr 2,  wrażliwi na los drugiego człowieka, zwłaszcza tego dotkniętego  tragedią bólu      i cierpienia choroby nowotworowej, zakasali rękawy i wzięli się do pracy. Wykonali własnoręcznie żonkilowe kwiaty, palmy, upominki i kartki świąteczne, które zostaną przekazane chorym.
Czytaj całość…
 
WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS
03.04.2014.
thumb_zbirka1.jpg28 i 29 marca br., Szkolne Koło Caritas po raz kolejny włączyło się w organizację i przeprowadzenie Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności ,,Tak, pomagam". Akcja miała miejsce w Biedronce przy ul. Będzińskiej. Pozyskane dzięki zbiórce artykuły spożywcze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W zbiórkę zaangażowało się 25 wolontariuszy z naszego gimnazjum.
Czytaj całość…
 
Rodzina rodzinie – pomoc Ukrainie
03.04.2014.

 Szkolne thumb_rodzina.jpgKoło Caritas włączyło się w akcję ,,Rodzina rodzinie – pomoc Ukrainie”. 

Uczniowie naszego gimnazjum licznie i chętnie zorganizowali pomoc poszkodowanym i ubogim mieszkańcom Ukrainy. Zebraliśmy żywność, środki czystości i kosmetyki. Udało nam się wysłać 6 paczek dla rodzin będących w potrzebie z okolic Czortkowa w obwodzie tarnopolskim.
Czytaj całość…
 
V Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny
03.04.2014.
thumb_konkurs_literacki_weronika.jpg

V Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny ,,Chrystus - mój Pan i Zbawiciel” rozstrzygnięty. I i II miejsce dla naszych uczennic! 25.03.2014r w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach został rozstrzygnięty V Diecezjalny Konkurs Literacki i Fotograficzny ,,Chrystus - mój Pan i Zbawiciel”.

Czytaj całość…
 
FINLANDIA- connecting people
02.04.2014.

thumb_finland.jpgUdział nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 2 w Czeladzi w programie COMENIUS umożliwił nam wyjazd do Finlandii, poznanie tego skandynawskiego kraju, a zwłaszcza systemu edukacyjnego, znacznie różniącego się od polskich realiów. Szkoła partnerska JARVENPERON KOULU – Espoon Kaupunki ( z którą w grupie 7 szkół realizujemy od dwóch lat projekt dot. CYBERPRZEMOCY ) zlokalizowana jest na przedmieściach Helsinek. Było nam niezwykle miło zobaczyć zdjęcia z Polski, a zwłaszcza z Czeladzi na szkolnej tablicy Comeniusa.

Czytaj całość…
 
Zaproszenie na debatę
27.03.2014.
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na debatę na temat
„Co zrobić, aby czeladzka młodzież
brała udział w wyborach i życiu społecznym?”,
która odbędzie się 31 marca 2014 roku o godzinie 16:00
w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy 1 Maja 27.
 
REKRUTACJA DO KLASY I
09.03.2014.

UWAGA – RODZICE UCZNIÓW KLAS VI

Zasady rekrutacji do klasy I gimnazjum znajdują się w zakładce Rekrutacja.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 309